תצפיות

שביל החלב. צילום: יונתן אליכיס
צופים בטלסקופ
ערפילית אוריון
שקיעה בתצפית אסטרונומית
טלסקופ
ירח בטלסקופ
טלסקופ
קבוצות מבוגרים וילדים, חיילים או גמלאים, זוגות ואירועים מיוחדים – נתאים את התצפית לצרכים שלכם, בין אם מדובר בניווט אסטרונומי, הכרת מיתולוגיה של קבוצות כוכבים, תצפיות בירח או בגרמי שמיים עמוקים (Deep sky objects).
 

תצפיות שטח במדבר

האם ניסיתם פעם לספור כמה כוכבים אתם רואים בשמיים? אם לא, כדאי לנסות! זה לא ייקח לכם זמן רב: רוב הסיכויים שאתם גרים בעיר ובגלל התופעה שנראת זיהום אור רואים בשמיים רק כוכבים בודדים... גם אם נתרחק כמה קילומטרים מעיר גדולה, עדיין נראה את הילת האור שמעליה. זו הסיבה שאנו נוסעים למקומות מרוחקים: אנחנו מחפשים חושך כדי לראות שמיים שחורים זרועי כוכבים!

תצפיות מתוך העיר

רוצים להישאר קרוב לבית? גם לזה יש לנו פתרון. ישנם גרמי שמיים שניתן לצפות בהם גם מתוך העיר, והראשון מבינהם הוא כמובן הירח שלנו, וגם כוכבי לכת הנראים בעונה. תצפיות כאלה ניתן לבצע מתוך פארק או מקום יחסית חשוך הרחק מאור ישיר.

תצפית רומנטית לזוגות / תצפיות פרטיות

מחפשים להפתיע בן / בת זוג שאוהבים אסטרונומיה? אתם במקום הנכון! תצפית פרטית המלווה בהסבר שמיים מקצועי ומפורט על קבוצות כוכבים, על האובייקטים הנראים, מבנה הטלסקופ, אסטרופיזיקה, סיפורי מיתולוגיה, במקום שאתם בוחרים וברמה המותאמת אליכם.

 

תכנית מיוחדת לילדי גן / בית ספר יסודי בליווי / בלי הורים

תצפית בשילוב עם פעילות יצירה בנושאים נבחרים (ירח, טיסות לחלל, מערכת השמש ועוד).

תצפית אסטרונומית לילדים והורים
טלסקופ

ערפילית הטריפיד היא אזור היווצרות כוכבים חדשים ("בית יולדות" של כוכבים. ניתן לראותה בעיקר בקיץ בקבוצת כוכבים קשת.

פליאדות ("כימה", "שבע אחיות"), צביר כוכבים פתוח בקבוצת שור.

בתנ"ך מופיע השם "כימה" בספר עמוס: עֹשֵׂה כִימָה וּכְסִיל, וְהֹפֵךְ לַבֹּקֶר צַלְמָוֶת, וְיוֹם, לַיְלָה הֶחְשִׁיךְ; הַקּוֹרֵא לְמֵי-הַיָּם, וַיִּשְׁפְּכֵם עַל-פְּנֵי הָאָרֶץ--ה' שְׁמוֹ.