מפת כוכבים חודשית

נובמבר 2020

חובבי אסטרונוממיה מתחילים וותיקים,

במיוחד עבורכם יצרנו מפת כוכבים בעברית המותאמת לישראל והמלווה ברשימות גרמי שמיים שניתן לראות מהעיר וממקום חשוך כמו המדבר.

אני, אלה רץ, מייסדת של "עולם האסטרונומיה", התחלתי ממפה כזאת לפני כ-14 שנים וזה שינה לי את החיים ותמיד רציתי שתהיה מפה כזאת גם בשפה העברית!

ייחודיות המפה היא בכך שהיא מתחדשת כל חודש וזה מה שמאפשר לנו לשים בה גם את מופעי הירח וכוכבי לכת שלא תמצאו במפות אחרות כי הם זזים כל הזמן.

לא תמיד אפליקציות הכוכבים נותנות את המענה הטוב ביותר, ולחקל מאנשים לא נוח להשתמש בהן. על המפה תוכלו לסמן מה כבר הצלחתם למצוא ולעקוב אחרי ההתקדמות והלמידה שלכם. בנוסף, רשימת אובייקטים מומלצת תעזור לכם לנווט בעושר האינסופי של גרמי שמיים.

 

לחובבי אסטרונומיה מתחילים ההמלצה היא לא להתחיל לחפש את כל הקבוצות יחד, אלא לבחור 2-3 כוכבים בהירים ו-1-2 קבוצות בהירות וברורות שלנסות קודם כל למצוא אותם. אחרי שתמצאו ותהיו בטוחים שזיהיתם אותם נכון, נסו למצוא עוד כוכבים ועוד קבוצות. אחרי שתרגישו בטוחים בעצמכם, נסו להשתמש גם במשקפת ולאתר חלק מגרמי השמיים המומלצים לצפייה במשקפת שמופיעים על המפה.

 

ולבעלי הטלסקופים: יש לכם רשימה חלקית ביותר של אובייקטים שניתן לראות גם בטלסקופים הקטנים. הרשימות מחוקלות למה שניתן לראות מהעיר ומהמדבר. הן כמובן חלקיות ביותר, לכן נשמח מואד להערות שלכם! מה להוסיף למפה? מה להוריד? איך לשפר? יש לכם גרם שמיים חשוב ששכחנו להוסיף? כתבו לנו במייל info@astronomy.co.il

נשמח לכל הערה!